TABELBLAD, Nils Fougstedt og Björn Trädgårdh, Firma Svenskt Tenn, 1920'erne / 30'erne.

121035. TABELBLAD, Nils Fougstedt og Björn Trädgårdh, Firma Svenskt Tenn, 1920'erne / 30'erne.

Tinplade med graveret udsmykning af motiver fra Noas Ark, og sortfarvet træ. Tidligere bordplade til dækket bord. 47 x 26 cm.

Slitage og ridser, laktab, stødmærker og mindre revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.899