PLUNTA, glas, poleret indretning med teksten "Oscar Den 1.". 1800-tallet.

120642. PLUNTA, glas, poleret indretning med teksten "Oscar Den 1.". 1800-tallet.

Glas med dekorativt blomstermønster og med teksten "Oscar den 1.".
Højde ca 25 cm.

Slitage, ridser, mindre Kantstødt ved mund, fabrikationsfejl. Kork med sølvdekoration senere dateret 1925.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 25 cm.

Antal besøg: 1.277