Vase med dekoration af søgræs og fisk, Vicke Lindstrand, Kosta, signeret Kosta LG 349 Lindstrand, højde 21.
Flaske, brun glasmasse, svensk hær, højde ca. 19.
Karaffel, umærket, dekoration af drueklase, højde 25,5.
Karaffel, grå glasmasse, Kastrup Holmegaard, højde 23 cm.
Brugsslitage.
Vas Lindstrand, lejlighedsvis mindre Kantstødt.
Brugsslitage.