12012. TE OG MADSERVICE, 55 dele, "Ostindia", Rörstrand.
12 + 8 tekopper med underkopper, to størrelser. Kopdiametre henholdsvis 9,5 og 10.
7 tallerkener, diameter 21.
4 tallerkener, diameter 17,5.
14 flad, diameter 25.
6 dybe, diameter 24.
Serveringsfad, længde 27,5.
Tekande.
2 kaffeskåle, diameter 13 cm.
Brugsslitage og ælde. Lejlighedsvis Kantstødt/ Kantstødt og krakeleringer.