SALGSKAB, Centraleuropa, begyndelsen af det 20. århundrede.
11917. SALGSKAB, Centraleuropa, begyndelsen af det 20. århundrede.
Klipdetaljer, klovnefødder.
Aftagelig i 7 dele.
2 søjleskabe på sider med op til 6 hylder.
2 + 2 skuffer.
Vitrine i midten med 2 glashylder, bagstykke i form af et spejl.
Underskab med 2 låger, 1 hylde.
Udtrækkelig disk i midten.
Nøgle tilgængelig.
Totmål ca. længde 236, bredde 70, højde 195 cm.
Finer skader. Have på. Skader.
Trænger til montering/fastgørelse: rygstykker, fødder.
Hylder til søjleskabene: 1 ødelagt, 1 repareret.
Glas, hylder og låge, ridser, enkelte Kantstødt.
Klipdetaljer, klovnefødder.
Aftagelig i 7 dele.
2 + 2 skuffer.
Udtrækkelig disk i midten.
Nøgle tilgængelig.