SAFIR & RUBY HANDSÆNG/BROCHE.

SAFIR & RUBY HANDSÆNG/BROCHE.
1184382. SAFIR & RUBY HANDSÆNG/BROCHE.

Et safir- og rubinsæt vedhæng/broche med fisk og scepter kombineret i sølv (stemplet "925").

I bunden af denne genstand er der en rundskåret blå safir ædelsten i 4 kløer.

I fiskeøjet er der sat en enkelt rundslebet rød rubin ædelsten.

Denne genstands scepter er sat med en 2-farvet emaljering og 14 runde marcasit-sten.

Vedhængets/brochens fisk er sat med en 2-farvet emaljering og 19 runde marcasit-sten.

Mål: 50 x 35 mm, ca.

Samlet vægt: 8,8 gram.

Som ny/god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mål: 50 x 35 mm, ca.

Samlet vægt: 8,8 gram.

Som ny/god.

Antal besøg: 381