1178901. ET BARNETS LEGETØJ TIL TRÆKHEST.
sandsynligvis slutningen af det 19. århundrede, med håndsyet ponyskind på en udskåret træramme, øjne, træbund og hjul, 42 cm høj (a/f).
Legeslidt og med tab især; 1 øre, hale, punkteringer og gamle reparationer.