116624. SOMMERBORD, delvis 1800-tallet.
Med opbevaring til symaskine. Illusion af 6 skuffer foran, kun den store låge på toppen kan åbnes. Længde 91 cm, bredde 44,5 cm, højde 75 cm.
Slitage, ridser, pletter, suppleret, renoveret og senere benstilling. Nøgle mangler.