KAFFESERVICE, 3 dele, sølv, importstemplet, første halvdel af det 20. århundrede. Samlet vægt 1109 gram.

115080. KAFFESERVICE, 3 dele, sølv, importstemplet, første halvdel af det 20. århundrede. Samlet vægt 1109 gram.

Stmpl OBS, svensk import Stockholm 1916-17.
Højde ca 10,5 - 26 cm.

Farveplet på sukkerskål. Låg til sukkerskål mangler. Gravering på kaffekande.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 10,5 - 26 cm.

Antal besøg: 961