SOFA, barokstil, første halvdel af det 20. århundrede.
110600. SOFA, barokstil, første halvdel af det 20. århundrede.
Stofbetræk med dekoration af medaljoner. Længde ca 145 cm.
Slitage, pletter. Renoveret, beklædt. Hulmærker efter tidligere polstring. Et ben der trænger til limning. Beskadiget betræk på bagbeklædning og mærker.