Vase, pink og klart glas, Hanne Dreutler og Arthur Zirnsack, Studio Åhus, signeret og dateret 1995. Vaser 2 stk, glas, Kjell Engman, Kosta Boda, sign. Skål, grøn og hvid, Mona Morales Schildt, Kosta, sign. Højde 5,5 - 22,5 cm.
Enkelte ridser på skålen.