108710. MADGRUPPE, 5 dele, bord mærket Ulferts, anden halvdel af det 20. århundrede.
4 stole, tæve, polstrede sæder.
Bord, længde ca. 120,-, bredde ca. 80 cm, højde ca. 73 cm + et tillægsblad, længde ca. 45 cm.
Mindre slitage, ridser, pletter, bleget skive.