SOFA, sengustaviansk, omkring 1800.

106450. SOFA, sengustaviansk, omkring 1800.

Gennembrudt ryglæn. Løst sæde. Længde 187 cm Ifølge oplysninger købt på en kvalitetsauktion hos Stockholms Auktionsverk i 1990'erne.

Slitage, ridser, mærker og skader, renoveret og suppleret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.072