104517. HYLDESYSTEM, med skriveplade, "String", design Nils Strinning, 1950'erne / 60'erne.
Bestående af; 11 + 2 stk hylder, bredde 20-30 cm 4 + 2 + 2 + 2 stk gavler, højde 51-101 cm 4 skuffesektioner Skrivetavle med to ben, tavlemål længde 130, bredde 78 cm.
Slitage og ridser, lejlighedsvise rester af klæbeplaster.