BURLESK DANSERBROCHE.

BURLESK DANSERBROCHE.
1038973. BURLESK DANSERBROCHE.

En danserbroche i burlesk stil i sølv (stemplet "925").

Vingerne på denne broche er indlagt med flerfarvet emalje 4 x små, rundskårne rubin ædelsten er sat ind i vingerne.

I bunden af brochen er der en enkelt hængende kulturperle.

Cirka brochemål: 47 mm x 31 mm.

Samlet vægt: 5,3 gram.

Som ny/god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet vægt: 5,3 gram.

Som ny/god.

Antal besøg: 305