Sæt , 6 dele, tønde, lågkasse og priskop, 1800-/1900-tallet. Samlet vægt 238g.
10230. Sæt , 6 dele, tønde, lågkasse og priskop, 1800-/1900-tallet. Samlet vægt 238g.
Fedt Danmark 1900-tallet Højde 3 cm. Diameter 16 cm.
Graverede priskopper 20. århundrede.
Lågkasse, forgyldt indvendig, graveret monogram, Sverige 1834.