677. JOSEF WILHELM WALLANDER (1821-1888). ”Kustaa III ja hänen veljensä”, jäljennös Alexander Roslinin mukaan.

Huutokauppa on päättynyt, mutta pidät ehkä seuraavista esineistä?

Kuvat

677. 3104955. JOSEF WILHELM WALLANDER (1821-1888). ”Kustaa III ja hänen veljensä”, jäljennös Alexander Roslinin mukaan.

Kuvaus

Öljy kankaalle, 162 x 191 cm. Signerad JW Wallander och daterad 1846 a tergo.

Kirjoitus tergo: ”Kopioinut JW Wallander 1846 Roslinin jälkeen”

Kopio Alexander Roslinin maalauksesta ”Kustaa III ja hänen veljensä” (1771), joka löytyy Nationalmuseumista (NM 1010).
Kustaa III (kruununprinssinä) ja hänen veljensä herttuat Karl (oikealla) ja Fredrik Adolf (taustalla) pohtivat kenttäsuunnitelmaa.

Kuntoraportti

Silmukoitu kangas (alkuperäinen). Pintalikaa, halkeilevaa mutaa. Lisätietoja ja kuljetusvaihtoehdot saat ottamalla yhteyttä osoitteeseen cecilia.berggren@auktionsverket.com.

Jälleenmyyntikorvaus

Ei

Onko sinulla jotakin vastaavaa myytävänä? Tee maksuton arviointi!

Tarjouskilpailu

Vasarahuutokauppa

Onko sinulla jotakin vastaavaa myytävänä?
Pyydä maksuton arvio!
Pyydä maksuton arvio!

Kuvaus

Kuntoraportti

Jälleenmyyntikorvaus

Ei

Lisätiedot

Luettelonro
677

Klassiska & Asiatiska dec 2023

Esineen katselukerrat: 1 826