Huutokauppa on päättynyt, mutta pidät ehkä seuraavista esineistä?
4378124. GUNNAR BRUSEWITZ. Gunnar Brusewitzin ”Metsästys”.
Kuvat
Kuvaus
Akvarelli paperille, kehystetty 3 kpl, 14 x 22 cm enintään 13 x 42 cm. Rungon mitat 50 x 65 cm. Signerad Brusewitz.
Mallikuvitukset Gunnar Brusewitzin (1967) ”Metsästykseen”, s. 184 (yksityiskohta laatikosta, jossa on susia) ja sivu 151 (yksityiskohta pyörän lukituslaatikosta, joka on tehty Baijerin vaaliruhtinalle noin vuonna 1620).
Kuvaus