4 kpl rinnakehystettyjä akvarelleja, erikokoisia 30 x 18 cm - 7 x 15 cm. Rungon mitat 57 x 67 cm. Signerad G. Brusewitz ja päivätty -65.
Mallikuvitus Gunnar Brusewitzin (1967) ”Metsästykseen”, b.la. ”Ludvig XIII”, sivu 52.
Ei tutkittu kehyksen ulkopuolella.