Öljy levylle, 176 x 74,5 cm, rungon mitat 178 x 76,5 cm. Signerad Edvard Andersson, a tergo daterad 1955.
ALKUPERÄ:
Taiteilijan omaisuudesta
NÄYTTELYT:
Den Frie Udstillning, Kööpenhamina 1956, nr 65
Vikingsberg 1961 nro 81
Vikingsberg 1991 nro 71.
Pieniä näkyviä piikkejä pannussa, pintalika, pienet naarmujäljet, hieman kolahtaneet reunat.