EDVARD ANDERSSON. ”Aalto-upotus”.

Huutokauppa on päättynyt, mutta pidät ehkä seuraavista esineistä?

Kuvat

4070125. EDVARD ANDERSSON. ”Aalto-upotus”.

Kuvaus

Öljy levylle, 176 x 74,5 cm, rungon mitat 178 x 76,5 cm. Signerad Edvard Andersson, a tergo daterad 1955.

ALKUPERÄ:
Taiteilijan omaisuudesta

NÄYTTELYT:
Den Frie Udstillning, Kööpenhamina 1956, nr 65
Vikingsberg 1961 nro 81
Vikingsberg 1991 nro 71.

Kuntoraportti

Pieniä näkyviä piikkejä pannussa, pintalika, pienet naarmujäljet, hieman kolahtaneet reunat.

Jälleenmyyntikorvaus

Ei

Teema

Edvard Andersson - a modern colour explosion: Part III

Onko sinulla jotakin vastaavaa myytävänä? Tee maksuton arviointi!

Tarjouskilpailu

Ladataan…
Onko sinulla jotakin vastaavaa myytävänä?
Pyydä maksuton arvio!

Kuvaus

ALKUPERÄ:
Taiteilijan omaisuudesta

NÄYTTELYT:
Vikingsberg 1961 nro 81
Vikingsberg 1991 nro 71.

Kuntoraportti

Jälleenmyyntikorvaus

Ei

Teema

Lisätiedot

Esineen katselukerrat: 833