(Bamberg 1925-1976 ibid.) Kylänäkymä, akvarelli, päivätty 1948, omistus 1969, 22,5 x 30 cm, passapartuuna; "Moulin de Daut...", piirros mustalla kuulakärkikynällä, 1963, 36 x 47,5 cm (arkki); "Pont van Gogh Arles", kynä-muste litografia, 1963, omistus, 51 x 60 cm (arkki). Kaikki monogrammi. - Palaa. Saur AKL 7.
Hieman likainen.