3603477. PÖYTÄVALAISIN, keramiikka, Italia, 1900-tal.
Pöytävalaisin, keraaminen krackelyrin jäljitelmällä. Merkitty ”M249 Italy”. Korkeus sis. ruudun n. 75 cm. Näytön halkaisija 55 cm.
Käyttökuluma, toimii testissä, mutta toimintakuuta ei voida antaa.