K. HAUCK, NÄKYMÄ PFALZILLE, AKVARELLI, 20. VUOSISATA, SIGNERAD FÖR HAND OCH KEHYSTETTY.

Huutokauppa on päättynyt, mutta pidät ehkä seuraavista esineistä?

Kuvat

3419459. K. HAUCK, NÄKYMÄ PFALZILLE, AKVARELLI, 20. VUOSISATA, SIGNERAD FÖR HAND OCH KEHYSTETTY.

Kuvaus

Maisemakuvaus ”Vilautus Pfalzista” akvarellimaalauksessa, jonka on tehnyt tuntematon taiteilija Rein-Neckarin pääkaupunkiseudulta (Saksassa).
Kehystetty kuva, signeerattu käsin, oikeassa alakulmassa ruskea: K. Hauck
1900-luvulta, Saksa

Kehyksen koko (leveys x korkeus) n. 39,5 x 30 cm.

Kuntoraportti

Hyvä kunto, vähäisiä iän merkkejä.

Nimi, kuvaus ja kuntoraportti ovat konekäännöksiä. Auctionet.com -sivusto ei vastaa mahdollisista väärin tehdyistä käännöksistä. Näytä alkuperäistekstit kielellä saksa.

Onko sinulla jotakin vastaavaa myytävänä? Tee maksuton arviointi!

Tarjouskilpailu

Onko sinulla jotakin vastaavaa myytävänä?
Pyydä maksuton arvio!

Kuvaus

1900-luvulta, Saksa

Kuntoraportti

Kohteen maksutavat

PayPalMaksukorttiTilisiirto

Toimitus

: Ilmoita sijaintisi

Ilmoita sijaintisi nähdäksesi eri kuljetusvaihtoehdot ja hinnat.

Lisätiedot

Osoite

Schanzenstraße 9
68159 Mannheim
Saksa

Sijainti
MA - K
Esineen katselukerrat: 27