K. HAUCK, NÄKYMÄ PFALZILLE, AKVARELLI, 20. VUOSISATA, SIGNERAD FÖR HAND OCH KEHYSTETTY.
Huutokauppa on päättynyt, mutta pidät ehkä seuraavista esineistä?
3419459. K. HAUCK, NÄKYMÄ PFALZILLE, AKVARELLI, 20. VUOSISATA, SIGNERAD FÖR HAND OCH KEHYSTETTY.
Kuvat
Kuvaus
Maisemakuvaus ”Vilautus Pfalzista” akvarellimaalauksessa, jonka on tehnyt tuntematon taiteilija Rein-Neckarin pääkaupunkiseudulta (Saksassa).
Kehystetty kuva, signeerattu käsin, oikeassa alakulmassa ruskea: K. Hauck
1900-luvulta, Saksa
Kuvaus
1900-luvulta, Saksa