Pari monumentaalista pronssiveistosta, kaksi paljettua hirveä kauniilla patinalla marmorialustalla, messinkilevy undtl:llä. Kuvaus, luultavasti Ranska, 19. Jh, K x L jalustalla n. 68x70cm.