PRONSSI, veistos, 2 peuroa, Ranska, 19. vuosisadalla.

Huutokauppa on päättynyt, mutta pidät ehkä seuraavista esineistä?

Kuvat

336927. PRONSSI, veistos, 2 peuroa, Ranska, 19. vuosisadalla.

Kuvaus

Pari monumentaalista pronssiveistosta, kaksi paljettua hirveä kauniilla patinalla marmorialustalla, messinkilevy undtl:llä. Kuvaus, luultavasti Ranska, 19. Jh, K x L jalustalla n. 68x70cm.

Kuntoraportti

Ei huomatuksia.

Nimi, kuvaus ja kuntoraportti ovat konekäännöksiä. Auctionet.com -sivusto ei vastaa mahdollisista väärin tehdyistä käännöksistä. Näytä alkuperäistekstit kielellä saksa.

Onko sinulla jotakin vastaavaa myytävänä? Tee maksuton arviointi!

Tarjouskilpailu

Ladataan…
Onko sinulla jotakin vastaavaa myytävänä?
Pyydä maksuton arvio!

Kuvaus

Kuntoraportti

Ei huomatuksia.

Lisätiedot

Huutokauppa
Kunst & Auktionshaus Walter Ginhart
Osoite

Steinmetzpl. 2-3
83684 Tegernsee
Saksa

Sijainti
Ginhart
Esineen katselukerrat: 1 435