GRÜNDERZEIT/ HISTORISMUS. Kukkaveistetty runko lasilla, tumma pähkinäpatina.
Huutokauppa on päättynyt, mutta pidät ehkä seuraavista esineistä?
306006. GRÜNDERZEIT/ HISTORISMUS. Kukkaveistetty runko lasilla, tumma pähkinäpatina.
Kuvat
Kuvaus
Kukilla ja lehdillä koristeltu runko, jossa kruunu vaakuna, luultavasti petsattu tumma pähkinä, noin 1890. Takana säilynyt puupaneeli. Passepartout kiinnitetty, lasisisäke luultavasti moderni. mitat n. 38 x 48 cm, kuva-osa n. 23x26 cm.
Kuvaus