CHRISTIAN CARL MAGNUSSEN (1821-1896). Pyhiinvaellusreitti Italiassa.

Huutokauppa on päättynyt, mutta pidät ehkä seuraavista esineistä?

Kuvat

1751530. CHRISTIAN CARL MAGNUSSEN (1821-1896). Pyhiinvaellusreitti Italiassa.

Kuvaus

Christian Carl Magnussen (1821-1896), pyhiinvaellusreitti Italiassa, luultavasti 1853, monogrammi "CCM" ja lukemattomasti päivätty ja kaiverrettu "Rom", n. 63x75 cm.

Pohjois-Frieslandista Bredstedtistä kotoisin oleva taiteilija opiskeli Kööpenhaminan kuninkaallisessa taideakatemiassa. Vuoden 1850 tienoilla taiteilija oleskeli useita kertoja Roomassa, jossa hän työskenteli muun muassa italialaisen kansanelämän kuvien parissa. Myöhemmin hän asettui Hampuriin muotokuvamaalarina.

LÄHTÖ: Taiteilijan perheen omistuksessa.

Kuntoraportti

Ikään liittyvä craquelée ja vähäisiä värihäviöitä. Retusointi oikeassa reunassa, takana tässä kääntöpuolella, pienemmät korjaukset vain taivaalla.

Jälleenmyyntikorvaus

Ei

Nimi, kuvaus ja kuntoraportti ovat konekäännöksiä. Auctionet.com -sivusto ei vastaa mahdollisista väärin tehdyistä käännöksistä. Näytä alkuperäistekstit kielellä saksa.

Onko sinulla jotakin vastaavaa myytävänä? Tee maksuton arviointi!

Tarjouskilpailu

Onko sinulla jotakin vastaavaa myytävänä?
Pyydä maksuton arvio!

Kuvaus

Kuntoraportti

Jälleenmyyntikorvaus

Ei

Lisätiedot

Esineen katselukerrat: 617