Orbis Terrae Compendiosa Descriptio Ex peristissimorum totius orbis Gaeographorum operibus desumpta,Antverpie, apud Joanem Baptistum Vrient,Erstdruck 1596 für ''Itinerario, Voyage ofte Schipvaert van J.H. van Linschoten'', späterer Nachdruck, koloriert, ca.36x52cm, unter Glas gerahmt.
leichte Gebrauchsspuren.
leichte Gebrauchsspuren.