ECKSCHRANK, bemaltes Kiefernholz, erste Hälfte 20. Jh.

437627. ECKSCHRANK, bemaltes Kiefernholz, erste Hälfte 20. Jh.

Insidan av den nedre skåpsluckan med inskription Nyköpingshus 1936
Längd 70, bredd 49, höjd 189 cm.

Slitage, märken, repor, sprickor samt färgbortfall. Skador längst ner på överdelen. Låset på nedre lucka kan ej snurras runt.

Schlüssel vorhanden.

Schlüssel vorhanden.

Auktionshaus
Nyköpings Auktionsverk
Anzahl Besucher: 368