BESTECK, 5 Teile, Silber Modell Olga zum Teil 19.Jh., Gewicht 364 g.

422837. BESTECK, 5 Teile, Silber Modell Olga zum Teil 19.Jh., Gewicht 364 g.

1 st Gaffel, längd 19,5 cm, stämplad G.Dahlberg
1 st Kniv, längd 23,5 cm
3 st Större skedar, snarlika, längd 22-23 cm, stämplade Ericsson, Thomsson, Dahlgren.

Bruksslitage.

1 st Kniv, längd 23,5 cm

Bruksslitage.

Anzahl Besucher: 824