FLASCHENSCHATULLE, Birkenwurzel, Korken Silber 19./20.Jh.

422206. FLASCHENSCHATULLE, Birkenwurzel, Korken Silber 19./20.Jh.

Schatull, 1800-tal med tre st flaskor
30 x 13, höjd 29 cm.

Fanersläpp, 1 flaska grå ton.

Schlüssel fehlen.

30 x 13, höjd 29 cm.

Fanersläpp, 1 flaska grå ton.

Schlüssel fehlen.

Anzahl Besucher: 1.206