CHAISE-LONGUE Karl-Johan, erste Hälfte 19.Jh.

420284. CHAISE-LONGUE Karl-Johan, erste Hälfte 19.Jh.

Fanerad med lövträ. Fast stoppad rygg och sits. Fotavslutningar med tassar. Längd 165. Bredd 66. Höjd 98 cm.

Slitage.

Slitage.

Anzahl Besucher: 1.678