ESSZIMMERMÖBEL, sieben Teile, England.

420242. ESSZIMMERMÖBEL, sieben Teile, England.

Bemålat. Bord, 1900-tal, längd ca. 188, bredd 126, höjd 78 cm.
4 stolar samt ett par karmstolar, 1800/1900-tal.
2 skivor á 46 cm.

Bruksslitage. stolar övermålade. Avslag på list. Stolar rangliga.
Skivor med sprickor.

2 skivor á 46 cm.

Skivor med sprickor.

Anzahl Besucher: 1.153