TASCHENUHR, Metall, Pass Wang GT 19. Jh..

419863. TASCHENUHR, Metall, Pass Wang GT 19. Jh..

Fickurets diameter 55,2 mm.

Troligen originalkedja, stämplad på knapphåls pinne: Pat Oct 8-78.
Hästsko på kedja med utrymme för fotografier, innehåller gammalt foto på kvinna och man.

Bruksslitage, fungerar vid katalogisering, ej funktionsgaranti.

Fickurets diameter 55,2 mm.

Anzahl Besucher: 2.378