ESSZIMMERMÖBEL, 5 Teile, Gustavianischer Stil, 19./20. Jh.

418942. ESSZIMMERMÖBEL, 5 Teile, Gustavianischer Stil, 19./20. Jh.

Matbord bestående av två halvmånebord, diameter 99, höjd 72 cm
4 stolar, rygghöjd 88, sitthöjd 45, sittdjup 38 cm.

Bruksslitage, märken, repor samt färgbortfalll.

Auktionshaus
Nyköpings Auktionsverk
Anzahl Besucher: 732