TISCHLAMPEN, 2 Stück, Glas, Carl Fagerlund, Orrefors, signiert, 20. Jh.

414578. TISCHLAMPEN, 2 Stück, Glas, Carl Fagerlund, Orrefors, signiert, 20. Jh.

Bordslampor i slipat glas, höjd endast sockel cm
Höjd inklusive lampskärmar 50 cm.

Lampskärm med små skador, lampfötter med enstaka repa, ej genomgångna.

Auktionshaus
Nyköpings Auktionsverk
Anzahl Besucher: 1.231