SCHMINKTISCH mit Spiegel Aufsatz, Jahrhundertwende.
413312. SCHMINKTISCH mit Spiegel Aufsatz, Jahrhundertwende.
Lövträ. Svarvade ben, skiva i valnöt med svart list. Två lådor i sargen. Spegeln med skuren dekor och med vippfunktion.
Bredd 88, djup 46, höjd 77/165 cm.
Omfattande fanérskador, maskhål och åldersrelaterat slitage.