488. 629178. MUSIK/MUSIK. Håndskrevet musik.
Fire bind håndskrevet musik fra det 19. århundrede. Fire aflange 8vo bind i røde let gnidede halvmarokko-bind med forgyldt titel: Tenore primo, Tenore secundo, Basso primo og Basso secunda. Indeholder håndskrevne noder og tekster. Meget dekorativ. I slidt kassette.