Bl. a. Liwin, Zacharias. Kyrkostötoschopia Sæbyensis eller Eric Jonssons beskrivelse af kirkeværger, brovogtere og orgeltrampere, lefwernes. Den første del. (Alt hvad der kom ud.) J, B. Blume, Norrköping, 1781. 4:oi et muligvis nutidigt gnedet halvfransk band. Det første blad mangler, og fremstår håndskrevet. Den forreste brændeovn er fast og bejdset. Indsatsen er lagerbejdset. Med grav. frontkomfur og 3 helsides kobberstik.+ Forsvaret af slagets slagsmål i en retssag...af Le Chevalier de Schantz. Wexjö, 1786. 4:oi et ældre papiromslag. Vand plettet i enden. + Beskrivelse af Hardemo Sogn i Nerike af Gustaf Bernhardt, Strengnäs, 1818. Uden dæksel. Med indgraveret kort. + Rejse gennem Abessinien...af Mr. Poncet. Stockholm, 1781. 8vo i en slidt og plettet blå papirindpakning. I alt 5 bind.
Slitage, pletter. Skader.
Slitage, pletter. Skader.
Viewing
Sunday May 28th, 12-16
Wednesday May 31st, 14-18
Thursday June 1st, 14-18
Friday June 2nd, 14-18
Saturday June 3rd, 10-12