442. LILLE PARTI ÆLDRE Sæt PÅ SVENSK.

442. 629142. LILLE PARTI ÆLDRE Sæt PÅ SVENSK.

Bl. a. Liwin, Zacharias. Kyrkostötoschopia Sæbyensis eller Eric Jonssons beskrivelse af kirkeværger, brovogtere og orgeltrampere, lefwernes. Den første del. (Alt hvad der kom ud.) J, B. Blume, Norrköping, 1781. 4:oi et muligvis nutidigt gnedet halvfransk band. Det første blad mangler, og fremstår håndskrevet. Den forreste brændeovn er fast og bejdset. Indsatsen er lagerbejdset. Med grav. frontkomfur og 3 helsides kobberstik.+ Forsvaret af slagets slagsmål i en retssag...af Le Chevalier de Schantz. Wexjö, 1786. 4:oi et ældre papiromslag. Vand plettet i enden. + Beskrivelse af Hardemo Sogn i Nerike af Gustaf Bernhardt, Strengnäs, 1818. Uden dæksel. Med indgraveret kort. + Rejse gennem Abessinien...af Mr. Poncet. Stockholm, 1781. 8vo i en slidt og plettet blå papirindpakning. I alt 5 bind.

Slitage, pletter. Skader.

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Slitage, pletter. Skader.

Katalognr.
442

Bokauktion, 524

Viewing
Sunday May 28th, 12-16
Wednesday May 31st, 14-18
Thursday June 1st, 14-18
Friday June 2nd, 14-18
Saturday June 3rd, 10-12

Antal besøg: 466