304. 625412. GRAFIK. Sallberg, Harald A.
Fra Gamle Stockholm. Halvtreds raderinger af H. A. Sallberg. Stockholm, 1917. + Fra Old Stockholm 50 (OBS kun 42) raderinger. Ny serie med beskrivende tekst af A. Tidner. Stockholm, 1918. I mapper med kassetter 28x34 cm. Trykt i 150 eksemplarer og nummereret. Alt sammen underskrevet i hånden. I alt 92 raderinger. I Ny serie mangler 8. Kassetterne er beskadiget. + 3 løse raderinger signeret af Sallberg, heraf 2 stockholmske motiver.