255. FREDERIC II, Konge af Preussen/Frederic der Grosse.

FREDERIC II, Konge af Preussen/Frederic der Grosse.
255. 624989. FREDERIC II, Konge af Preussen/Frederic der Grosse.

Oeuvres posthumes I-XV. 15 bind Komplet. Voss et fils & Decker et fils, Berlin 1788. Første udgave. 8vo. 15 marmorerede hellæderbind. Rygge med røde og grønne marokkanske etiketter og forgyldte fugle i rummene. Kanter gule. Indgraveret portræt i første bind. Rent interiør.

Navn udskåret på titelsider.

Hammerauktion

Bokauktion, 524

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Navn udskåret på titelsider.

Hammerauktion

Bokauktion, 524

Katalognr.
255

Bokauktion, 524

Viewing
Sunday May 28th, 12-16
Wednesday May 31st, 14-18
Thursday June 1st, 14-18
Friday June 2nd, 14-18
Saturday June 3rd, 10-12

Antal besøg: 686