104. BIBLIOFILE UDGIFTER. Axel Fridell et al. 8 jobs.
104. 624338. BIBLIOFILE UDGIFTER. Axel Fridell et al. 8 jobs.
Axel Fridell af Karl Asplund. Med en signeret original radering forestillende Selma Lagerlöf. Nr. 73 af 110 eksemplarer i et rødt halvmarokko-bånd med let falmet ryg. + Bjerget og solen af Björn von Rosen. Nr. 65 af 200 eksemplarer med signeret litografi. Grønt halvmarokko-bånd med falmet ryg. Kassette. + Gøteborgkoloristerne af Axel L. Romdahl et al. Rabén & Sjögren, 1948. Nr. 374 af 400 ex. i en dekoreret læderrem. + 5 bibliofile udgaver til bevægende kunst. I alt 8 bind.