103. BIBLIOFILE UDGIFTER. 4 arbejder på skærgården.

103. 624337. BIBLIOFILE UDGIFTER. 4 arbejder på skærgården.

Ensomme øer af Roland Svensson. Nr. 40 af 160 signerede eksemplarer med signeret farvelitografi. 4:oi et pænt halvt pergamentbånd. Kassette. + At bo i en skærgård af Erik Jonson. Med en dedikation fra ham og et signeret litografi i farver af Hasse Lindberg. Nr. 23 af 300 i et godt bundet blåt marokkobånd med forgyldt dekoration. Kassette.

+ Blandt brosten og snit af Axel Sjöberg. Tvär-4:oi en luksuriøs læderrem og kassette. Nr. 31 af 50 eksemplarer med en original tegning af kunstneren. + Skærgårdsliv i fortiden af Roland Svensson på et bånd af Hans Frostell. I alt 4 bind.

Ingen anmærkninger.

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Katalognr.
103

Bokauktion, 524

Viewing
Sunday May 28th, 12-16
Wednesday May 31st, 14-18
Thursday June 1st, 14-18
Friday June 2nd, 14-18
Saturday June 3rd, 10-12

Antal besøg: 814