88. BIRGIT BROMS. Skøjteløbere.

BIRGIT BROMS. Skøjteløbere.
88. 3298125. BIRGIT BROMS. Skøjteløbere.

Olie på lærred, 69 x 69 cm. Signeret BB.

HERKOMST
Erhvervet direkte fra kunstneren af de nuværende ejere i 2006.

UDSTILLET
Skövde Konsthall, Birgit Broms - maleri, 2007.

Ingen bemærkninger. For yderligere information, kontakt venligst victoria.svederberg@auktionsverket.se.

Kunstner/designer

Birgit Broms (1924–2008)

Hammerauktion

Modern & Contemporary Spring 2024

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST

UDSTILLET

Kunstner/designer

Birgit Broms (1924–2008)

Hammerauktion