Olie på lærred, 69 x 69 cm. Signeret BB.
HERKOMST
Erhvervet direkte fra kunstneren af de nuværende ejere i 2006.
UDSTILLET
Skövde Konsthall, Birgit Broms - maleri, 2007.
Ingen bemærkninger. For yderligere information, kontakt venligst victoria.svederberg@auktionsverket.se.