231. ENDEL KÖKS. Musikensemble.

ENDEL KÖKS. Musikensemble.
231. 3313948. ENDEL KÖKS. Musikensemble.

Olie på lærred, 109 x 136 cm. Signeret og dateret E. Köks 60.

HERKOMST
Den nuværende ejers far købte værket direkte af kunstneren i 1961. Ejerens far var meget gode venner med Endel Köks.

Minimalt farvetab.

Hvis du har spørgsmål, bedes du kontakte lisa.mejeritcher@auktionsverket.se.

Kunstner/designer

Endel Köks (1912–1983)

Hammerauktion

Modern & Contemporary Spring 2024

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST

Minimalt farvetab.

Kunstner/designer

Endel Köks (1912–1983)

Hammerauktion