99. WOLFGANG THOMS. Klit med fodspor nær Archsum på Sild.

99. 328317. WOLFGANG THOMS. Klit med fodspor nær Archsum på Sild.

Wolfgang Thoms (1926 - 1986, Tyskland); Olie på lærred, signeret og dateret nederst til højre, udsmykket ramme. mål ca. 59 x 69 x 7 cm, maleri 40 x 50 cm.

Stel let stødt og overben afmonteret.

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Katalognr.
99

14. Auktion - Sommer 2016

Antal besøg: 1.803