132. KONSOLTBORD, Gustaviansk Stockholmsværk 1700-tallet.

132. 61345. KONSOLTBORD, Gustaviansk Stockholmsværk 1700-tallet.

Forgyldt og bronzeret, plade i kalksten, halvmåneformet, rand med dekoration af båndflet og perlestang og tandskåret, riflede ben, fodkors med dekoration af urne. Længde 76, bredde 43, højde 80 cm.

Indretningsdele og forgyldning mangler.

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Katalognr.
132

KVALITETSAUKTION VÅR 2013

Antal besøg: 2.806