822. JAN PAUWEL II GILLEMANS (ANTWERP 1651-1704 AMSTERDAM). Stilleben med jordbær i en Wanli skål.

822. 3118440. JAN PAUWEL II GILLEMANS (ANTWERP 1651-1704 AMSTERDAM). Stilleben med jordbær i en Wanli skål.

olie på panel, 30,5 x 23 cm, tilsat monogram CD (for Cornelis de Heem)

EKSPERTISE
Stéphane Pinta, kabinet Turquin, Paris

HERKOMST
Stede Hill auktion (ifølge etiket på bagsiden)
London Art Market (ifølge Caretto),
Privat kunstsamling, Torino, Italien,
videregivet til den nuværende ejer

UDSTILLET
Galleria Luigi Caretto, Torino, udstillingen Maestri Fiamminghi ed Olandesi del XVI-XVII århundrede, 2002.

Restaureret.
Hvis du har spørgsmål, bedes du kontakte: ulrica.tillander@auktionsverket.se.

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

EKSPERTISE

HERKOMST

UDSTILLET

Restaureret.

Klassiska & Asiatiska dec 2023

Antal besøg: 1.788