665. ANDY WARHOL. „Tomato-Beef Noodle O's“, (fra: „Campbell's Soup II“).

665. 3097989. ANDY WARHOL. „Tomato-Beef Noodle O's“, (fra: „Campbell's Soup II“).

Farvesilketryk, 1969, signeret med kuglepen og stempel nr. 190/250 a tergo.
Trykt af Salvatore Silkscreen Co., Inc., New York. Udgivet af Factory Additions, New York.
Billede: 81 x 47,7 cm.
Blade: 89 x 58,5 cm.

HERKOMST:
Aronowitsch Galleri, Stockholm.

LITTERATUR:
Feldman II.61.

Bleg misfarvning langs arkets kanter (fra ramme, ca. 5 mm ind i ark). Et par bløde actionfolder. En blød fold i nederste venstre hjørne. Farverne falmede. Ellers i god stand.
Indrammet.

For yderligere information, kontakt venligst lisa.mejeritcher@auktionsverket.se.

Kunstner/designer

Andy Warhol (1928–1987)

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Billede: 81 x 47,7 cm.
Blade: 89 x 58,5 cm.

HERKOMST:

LITTERATUR:
Feldman II.61.

Indrammet.

Kunstner/designer

Andy Warhol (1928–1987)

Moderna & Nutida

Antal besøg: 1.605