Farvesilketryk, 1969, signeret med kuglepen og stempel nr. 190/250 a tergo.
Trykt af Salvatore Silkscreen Co., Inc., New York. Udgivet af Factory Additions, New York.
Billede: 81 x 47,7 cm.
Blade: 89 x 58,5 cm.
HERKOMST:
Aronowitsch Galleri, Stockholm.
LITTERATUR:
Feldman II.61.
Bleg misfarvning langs arkets kanter (fra ramme, ca. 5 mm ind i ark). Et par bløde actionfolder. En blød fold i nederste venstre hjørne. Farverne falmede. Ellers i god stand.
Indrammet.
For yderligere information, kontakt venligst lisa.mejeritcher@auktionsverket.se.
Billede: 81 x 47,7 cm.
Blade: 89 x 58,5 cm.
HERKOMST:
LITTERATUR:
Feldman II.61.
Indrammet.