628. PIERRE ALECHINSKY. „Skæbnens dag“.

628. 3100951. PIERRE ALECHINSKY. „Skæbnens dag“.

Olie på lærred, 46 x 54 cm. Signeret Alechinsky. Henrettet 1962

Værket vil blive registreret som nr. 634 i det kommende katalog raisonné.

HERKOMST
Galleri Blå
Angiveligt købt i 1980'erne af de nuværende ejere.

God stand.

Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte Victoria Svederberg, victoria.svederberg@auktionsverket.se.

Kunstner/designer

Pierre Alechinsky (Født 1927)

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

HERKOMST
Galleri Blå

God stand.

Kunstner/designer

Pierre Alechinsky (Født 1927)

Moderna & Nutida

Antal besøg: 2.419